• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer
De Star

De Star

Bulletin voor de bewoners van Frederiksoord e.o

Johannes van den Bosch
Een bulletin
uitgegeven voor
de bewoners
van Frederiksoord
en omgeving
  • Home
  • De Star
    • Historie
  • Kolonienieuws
    • Kolonienieuws
    • Kort nieuws
    • Berichten Archief
      • 2023 – Berichten
      • 2022 – Berichten
      • 2021 – Berichten
      • 2020 – Berichten
  • Agenda
  • Sponsoren
  • Bezorging
  • Contact

Nieuwe directeur

Gevangenismuseum en Museum de Proefkolonie 

Per 1 juni 2022 is Friso Visser (1962) de nieuwe directeur van het Nationaal Gevangenismuseum en Museum de Proefkolonie. Friso is nu plaatsvervangend directeur/hoofd educatie & presentatie bij het Museon in Den Haag.

Friso Visser

Friso kijkt ernaar uit om te starten bij de beide musea. “Het zijn mooie plekken om te mogen werken!
Mooi vanwege de omgeving, het Drentse landschap en mooi vanwege de succesvolle musea. Bovendien gaat het om bijzonder erfgoed dat, terecht, de status van Unesco werelderfgoed heeft verworven! Nederland mag trots zijn op dit ’nieuwe’ werelderfgoed. Ik op mijn beurt ben er bijzonder trots op voor de musea, onderdeel van die koloniën, aan de slag te gaan.” Hoewel Friso pas officieel op 1 juni start, zal hij al op korte termijn kennis maken met de beide organisaties en betrokken partijen. “Ik kijk ernaar uit om samen met alle betrokken partijen het succes van de musea de komende jaren verder uit te bouwen en ook de Koloniën van Weldadigheid nog meer op de kaart zetten. De ervaring die ik heb opgedaan in het Museon in Den Haag met het vernieuwen van de tentoonstellingen en educatieproducten breng ik graag mee naar Drenthe.”

Friso Visser volgt de huidige directeur Peter Sluiter op, die dit jaar met pensioen gaat. Peter is sinds 2009 directeur van het Gevangenismuseum en sinds 2019 van Museum de Proefkolonie. “Ik heb veel vertrouwen in mijn opvolger en ik verwacht dat Friso met zijn kennis en ervaring op inspirerende wijze invulling kan geven aan de ambities van beide musea.”

 

bron: Museum de Proefkolonie


laatste aanpassing: 9 maart 2022

Primary Sidebar

Footer

De Star Een bulletin uitgegeven voor de bewoners van Frederiksoord en omgeving

Contact
Archief van het bulletin
Kolonienieuws
Redactie
Privacyverklaring
Handige links

Aanmelden nieuwsbrief

Controleer uw inbox of spammap om uw abonnement te bevestigen.

Copyright © 2025 · De Star